piątek, 6 lipca 2012

Codzienna pielęgnacja - część 5 - serum.

Witam was po krótkiej przerwie! Obowiązki skutecznie uniemożliwiły mi prowadzenie bloga, ale już jestem:) Dzisiaj chciałam opisać kolejny etap mojej codziennej pielęgnacji jakim jest serum. Dla zainteresowanych linki do poprzednich części:
Codzienna pielęgnacja - część 1 - demakijaż 
Codzienna pielęgnacja - część 2 - peeling mechaniczny
Codzienna pielęgnacja - część 3 - mycie twarzy żelem
Codzienna pielęgnacja - część 4 - tonik

Wiele kobiet, zwłaszcza młodych pomija serum w swojej codziennej pielęgnacji. Wychodzimy z założenia, że przecież nakładamy krem, który ma wiele dobroczynnych składników, więc po co dodatkowo nakładać serum. Jednak serum ma o wiele mocniejsze działanie niż krem. Zawarte w nim składniki są mocno skoncentrowane, dzięki czemu efekt jest o wiele lepszy niż po użyciu samego kremu. Istnieje wiele rodzajów serum, których możemy używać w zależności od potrzeb naszej skóry. Jednak najbardziej popularne to sera przeciwdziałające zmarszczkom. Posiadają w swoim składzie antyoksydanty lub bardzo popularny od dłuższego czasu, kwas hialuronowy. Istnieją również sera nawilżające, rozświetlające, anty-trądzikowe i inne.

Podsumowując, serum nie jest niezbędną częścią codziennej pielęgnacji, jednak stanowi świetne jej uzupełnienie. Najlepiej wybrać takie serum, które odpowiada aktualnym zapotrzebowaniom naszej skóry. Ja używam kwasu hialuronowego, na przemian z serum antyoksydacyjnym. Serum możemy stosować albo pod krem, albo zamiast kremu, wszystko zależy od jego działania.

5 komentarzy:

 1. Dwa razy w tygodniu stosuje serum :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny cykl, poczytam o wszystkim, ja przyznaję się że serum nie stostuję bo myślałam że w moim wieku nie ma takiej potrzeby ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam ciągle dobrego serum... Chciałabym jak najbardziej naturalne. Jak na razie nie mogę takiego znaleźć. Ale nie poddam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. serum się nie odmienia - nie ma takiej formy jak "sera".
  bardzo przydatny blog :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń