poniedziałek, 7 maja 2012

5% tonik z kwasu migdałowego.

Przez długi czas po odkryciu cudotwórczego działania kwasu migdałowego stosowałam go jako peeling nakładając bezpośrednio na twarz. Jednak niedawno znalazłam w internecie przepis na tonik z kwasu i postanowiłam go wypróbować.Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Po sporządzeniu toniku nakładam go na twarz mniej więcej co drugi dzień na noc (pod warunkiem że nie stosuje innych silnie działających specyfików takich jak np retinoidy). Dzięki temu na bieżąco pozbywałam się wyprysków, a skóra złuszcza się bardzo delikatnie. Moim zdaniem ten tonik to najlepszy sposób na kwas migdałowy. Dzięki niemu unikamy tygodniowego intensywnego łuszczenia, które występuje po zwyczajnym zabiegu.

Jak go zrobić?
Ja stosuję przepis znaleziony na jednym z for internetowych. Osobiście zamiast wody destylowanej używam mineralnej. Kwas hialuronowy służy nawilżeniu skóry.

Tonik jest idealny do częstego stosowania. Zamierzam odstawić go dopiero latem, kiedy słońce będzie silnie grzało.

5% to dość słabe stężenie, jednak w czasie stosowania toniku należy pamiętać o ochronie UV bez względu na porę roku. Ja osobiście w pochmurne dni nakładam SPF15 a w słoneczne SPF30, przy czym większość czasu spędzam w pomieszczeniach. Więcej na temat filtrów znajdziesz tu.

 
%
gram
ml
Woda destylowana
85
17
17
Kwas hialuronowy
10
2
1,80
Kwas migdałowy
5
1
1,25
 
100
20
20,05 

3 komentarze:

  1. Wlasnie sie zastanawiam czy moge uzyc wody mineralnej albo przegotowanej zamiast destylowanej...

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę skorzystać z tego przepisu:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy składniki mieszamy w dowolnej kolejności? Jaki jest okres ważności gotowego produktu? Serdecznie pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń